ההרשמה מהווה אישור הגעה לאירוע לטובת אומדן המשתתפים, לאחר אישור ההגעה באפשרותך לבחור איזה מסלול שתרצה על פי הפירוט המופיע באתר.
אופי האתר דרכי הגעה ביום האירוע הדרכה
תצפית אוטובוס מחניון זעורה - מסלול חום כחלק מהמסלול

התצפית ממוקמת על מוצב הפיקוד של הדוויזיה 12 הסורית ממלחמת ששת הימים. מהתצפית הפונה צפונה ניתן לראות את הכפרים הדרוזים מג'דל שמס ומסעדה, רכס החרמון, וברכת רם.
ברכת רם, המכונה גם "הבריכה הגבוהה", מוקפת הרים המתנשאים לגובה של יותר מ- 1,000 מטרים מעל פני הים. צורתה אליפסיה, אורכה 850 מטר ורוחבה 600 מטר. כיום משמשת כמאגר מים לצורכי חקלאות וניתן למלא אותה בכ- 7 מיליון מ"ק. הבריכה היא לוע של הר געש שהתפוצץ והתמלא במי תהום. בגלל הקרבה לאזור הגירני, הבריכה קשורה אל מי התהום שבסביבה, ניזונה מהם. זרימת מי התהום גורמת לכך שעל אף התאדותם, המים שבבריכה אינם מלוחים.
כמו כן ניתן לראות את רכס החרמון, הגבוה ביותר במדינת ישראל פסגתו הישראלית מגיעה לרום 2,224 מטרים הנקודה הגבוהה ביותר ברכס החרמון היא 2814 מטר בצד הסורי. החרמון הישראלי תחלק ל שלוש שלוחות: כתף חרמון, שלוחת שיריון ושלוחת השיאון.

הבריכה נמצאת צפונית לצומת כביש 98 ו-99 שבכפר מסעדה. מקריית שמונה - דרך כביש 99, הבניאס, עד צומת מסעדה בה פונים שמאלה לכביש 98 עד לפניה לבריכה. מרמת הגולן נוסעים דרך כביש 98, אחרי צומת מסעדה פונים ימינה אל הבריכה. התצפית נמצאת בצידה הדרומי של ברכת רם על גבעה אליה עולה כביש.

קרבות החרמון במלחמת יום הכיפורים התרחשו ב- 8 וב- 22 לאוקטובר 1973. בקרב הראשון כשלה חטיבת גולני בכיבוש החרמון אולם בקרב השני, ב"מבצע קינוח", ב- 22 לחודש, גבר צה"ל על הכוחות הסוריים אשר כבשו את המוצב הישראלי בראשית המלחמה ובפעולה משולבת של חיל האוויר, חטיבת הצנחנים 317 בפיקודו של אל"ם חיים נדל, אשר הוטסה לגב הרכס וחטיבת גולני, בפיקודו של אל"מ אמיר דרורי, אשר תקפה ממרגלות רכס החרמון תוך טיפוס רגלי לראשו כבשו את הרכס ובכלל את המוצב הסורי ושיא ההר אשר לא היו בידינו לפני המלחמה.