ההרשמה מהווה אישור הגעה לאירוע לטובת אומדן המשתתפים, לאחר אישור ההגעה באפשרותך לבחור איזה מסלול שתרצה על פי הפירוט המופיע באתר.
אופי האתר דרכי הגעה ביום האירוע הדרכה
תצפית אוטובוס מחניון דלווה- מסלול צהוב כחלק מהמסלול

על פסגת רכס תל עסניה ברמת הגולן עומדות להן 10 טורבינות רוח ליצור חשמל בכוח הרוח, הטורבינות הוקמו בשנת 1993. פרויקט זה המתנהל למעלה מ- 20 שנים, ומטרתו לנצל את הרוח בגולן ולהפיק באמצעות משביה חשמל בצורה מסחרית, יעילה ונקייה.
תל עסניה הוא הר געש כבוי ברמת הגולן, דרומית לקוניטרה, צפונית לקיבוץ אלוני הבשן. גובהו של ההר הוא 1,072 מטר מעל פני הים, והוא חלק מקו התלים הישראלי. ההר הוא גם הפסגה הצפונית ביותר ברכס. 
מראש ההר ניתן לעשות תצפית נוף של 360 מעלות, ממזרח תצפית מדהימה על מרחבי סוריה, וצפון הגולן, עד רכס החרמון. בשטח הסורי ניתן להבחין במספר מאגרי מים גדולים היושבים על אפיקי נהר הרוקאד, רואים את מעבר הגבול, בעומק השטח הסורי ניתן לראות את הבניה חדשה ואת מאגרי מים.  ממערב רואים את קיבוץ עין-זיוון, הר שיפון ותל א-ריחניה.

המסלול מתחיל מכביש מס` 98 מהישוב אלוני הבשן, ממשיכים בכביש "ציר הישובים" לכיוון צפון כ- 4 ק"מ עד למפגש עם ציר הגישה הפנימי בצד ימין ל"הר חוזק" ולשמורת עסניה .  הציר פונה לכיוון מזרח, יש לנסוע בדרך הסלולה (יש לשים לב לשילוט של הצבא) עד שמגיעים לפסגת ההר. להר ניתן לעלות בשביל הכורכר עם רכב פרטי או ברגל.

במלחמת יום הכיפורים ניצב על הרכס מוצב 109 של צה"ל. כיום קיים במקום מוצב צה"לי לא מאויש. במקום זה ניתן לצפות על הניסיון של חטיבה 4 באמצעות גד' 39 לפרוץ את מערכי דיב' 9 לשטח סוריה ב- 16 לאוקטובר, ניסיון שלא הצליח ובמהלכו נהרג המג"ד, סא"ל יואב וספי. ניתן לראות את שטח המובלעת אותה כבש צה"ל במלחמת יום הכיפורים על שלל תיליה (אל-מל, מסחרה וכדומה) ולתאר את הקרבות שהתרחשו שם בהם קרב ההבקעה של ה- 11 לחודש ובלימת התקפות הנגד של האויב ב- 16 וב- 19 לאוקטובר.