ההרשמה מהווה אישור הגעה לאירוע לטובת אומדן המשתתפים, לאחר אישור ההגעה באפשרותך לבחור איזה מסלול שתרצה על פי הפירוט המופיע באתר.
אופי האתר דרכי הגעה ביום האירוע הדרכה
אנדרטה אוטובוס מחניון דלווה - מסלול צהוב כחלק מהמסלול

ערב סוכות התשל"ד, 1973, בעיצומה של מלחמת יום כיפור, נערך גדוד הסיור 173 למנוחת לילה מזרחית לרכס חזקה. בעודם מתכוננים, החלה הפגזת מרגמות עזה, ככל הנראה בהנחיית קצין תצפית סורי, על מקום הערכות הגדוד. אחד מנגמ"שי הסיור (זלדה) קיבל פגיעה ישירה ממרגמה. פגיעה זו הביאה למותם המידי של 8 מלוחמי הנגמ"ש ופצעה קשה את נהג הנגמ"ש.
הנגמ"ש הדומם, במקום בו הוא נפגע, הפך כיום לאנדרטת זכרון ללוחמים שנהרגו. האנדרטה נמצאת ליד עץ תאנה, עץ בצילו תכננו אנשי המילואים לנוח לעת ערב. ליד תאנה זו מצאו את מותם. וכדי לסמל את המשך החיים, ניטע בתוך שרידי הנגמ"ש עץ ארז לבנון שלמרות שזהו לא אזור הצמיחה הטבעי שלו, הוא צמח וגדל מתוך הנגמ"ש.

מגיעים לצומת עין זיון (המחבר את כביש 91 - העולה מגשר בנות יעקב, עם כביש 98). פונים מזרחה עם כביש 98 לעבר אלוני הבשן. לאחר כק"מ הכביש עובר מחסום טנקים, ולאחר נסיעה קצרה הוא פונה בחדות ימינה (דרומה). נוסעים כ-1.5 ק"מ עם הכביש, וחולפים על פני הר בני רסן בו נמצאות שבשבות הרוח, לפני הפניה שמאלה לרכס חזקה רואים בצד ימין רחבת חניה קטנה. מהחניה מוביל שביל קצר לעבר יד הזכרון.