ההרשמה מהווה אישור הגעה לאירוע לטובת אומדן המשתתפים, לאחר אישור ההגעה באפשרותך לבחור איזה מסלול שתרצה על פי הפירוט המופיע באתר.
אופי האתר דרכי הגעה ביום האירוע הדרכה
אנדרטה אוטובוס מחניון זעורה - מסלול חום אופציה 1: כחלק מהמסלול
אופציה 2: הגעה עצמית, הרצאה של לוחם ותיק בכל שעה עגולה (09:00-15:00)

באנדרטה מונצחים 80 לוחמי חטיבת גולני שנפלו בקרבות על החרמון במלחמת יום הכיפורים. על האנדרטה חרוט: "בנינו שנפלו בחרמון". הקיר הקדמי של האנדרטה בנוי אבני גיר מקומיות שסותתו והותאמו זו לזו, ועליו סמל צה"ל ולוח ארד ובו שמות חיילי חטיבת גולני שנפלו בקרבות. גב האנדרטה מבטון גלוי ועליו ציטוט מתוך המקאמה הידועה של חיים חפר "החרמון של גולני": "...כאן הולכים לאט, כאן יש אבנים שעליהן לא דורכים, כאן מצבות מלחמה כואבות, בין סלע ושיח." (כמה עשרות מטרים צפונה ממנה, כמאה מטר מעל הכביש, הוקמה אנדרטה נוספת לזכר נופלי גדוד "אריות הגולן" של חטיבת גולני.

בחניון התחתון של אתר ההחלקה בחרמון.

קרבות החרמון במלחמת יום הכיפורים התרחשו ב- 8 וב- 22 לאוקטובר 1973. בקרב הראשון כשלה חטיבת גולני בכיבוש החרמון אולם בקרב השני, ב"מבצע קינוח", ב- 22 לחודש, גבר צה"ל על הכוחות הסוריים אשר כבשו את המוצב הישראלי בראשית המלחמה ובפעולה משולבת של חיל האוויר, חטיבת הצנחנים 317 בפיקודו של אל"ם חיים נדל, אשר הוטסה לגב הרכס וחטיבת גולני, בפיקודו של אל"מ אמיר דרורי, אשר תקפה ממרגלות רכס החרמון תוך טיפוס רגלי לראשו כבשו את הרכס ובכלל את המוצב הסורי ושיא ההר אשר לא היו בידינו לפני המלחמה.